Blog

Ako zmenila organizácia KMG svet v oblasti krav maga

Krav Maga
Ako zmenila organizácia KMG svet v oblasti krav maga

zopár slov z HQ, aby sme objasnili postavenie organizácie KMG v oblasti krav maga

Ako zmenila KMG (Krav Maga Global) svet Krav Maga?

Od Ústredia KMG

Odkedy bola Krav Maga oficiálne založená v 40-tych rokoch v izraelskom štáte, mnoho ľudí verilo, že to bol dokopy pospájaný súbor bojových umení – do jednej metódy. Táto domnienka bola onedlho vyvrátená osobou, ktorá pôvodne Krav Maga založila, brilantný systém sebaobrany, ktorý sa stal jedným z najznámejších systémov bojových umení na svete – Imi Lichtenfeld.

Eyal Yanilov, hlavný inštruktor KMG – Krav Maga Global, je považovaný za najbližšiu dodnes žijúcu osobu k pravému zakladateľovi Krav Maga Imimu Lichtenfeldovi, bol jeho najbližší študent, asistent a mnohými považovaný za jeho oficiálneho nástupcu.

Eyal počas niekoľkých rokov úzko spolupracoval s Imim aby vyvinuli Krav Maga ako systém a v 80-tych rokoch bol zodpovedný za vytvorenie moderného Krav Maga curricula, ktoré väčšina škôl po svete používa do dnes.

V skutočnosti je Eyal Yanilov najvyššie postaveným Krav Maga inštruktorom na svete so stupňom Master 3, ktorý vyškolil takmer všetkých najlepších Krav Maga inštruktorov a cvičencov (nehovoriac o mnohých najväčších KMG konkurentov). Tento samotný fakt napovedá prečo by sa mal ktokoľvek pripojiť ku KMG komunite – svetovej komunite škôl, inštruktorov a študentov!

Za druhé, KMG sídli v Izraeli.

Mnoho ľudí sa nás pýtalo na pravosť iných organizácií a či vieme overiť ich poverovacie listiny. Bohužiaľ, nie všetky Krav Maga inštitúcie majú napojenie na krajinu pôvodu a to má negatívny dopad na nás všetkých v Krav komunite. Napokon, YouTube videá ľudí vydávajúcich sa za Krav Maga inštruktorov sú všade a veci, ktoré ukazujú nemajú nič spoločné s Krav Maga. Tu v Izraeli má KMG silné a veľmi profesionálne ústredie, ktoré zahŕňa expertov v manažmente, medzinárodnom marketingu a logistike. My môžeme – a teda aj naozaj – podporujeme svojich.

Za tretie, KMG má medzinárodný, vysoko kvalifikovaný a profesionálny tím Expert inštruktorov. Tím, vedený Eyalom Yanilovom, cestuje po celom svete a vedie miestne a medzinárodné podujatia, ktoré umožňujú pričleneným KMG klubom ťažiť z ich niekoľkoročných skúseností a odbornosti prinášajúc najlepších Krav Maga inštruktorov do vášho klubu!

Každý inštruktor a vlastník klubu získava každý rok pravidelný tréning od nášho medzinárodného tímu, proces nazývaný Inštruktorský update a zúčastňuje sa špeciálnych kurzov pre inštruktorov ako VIP inštruktorský kurz, Policajný inštruktorský kurz, detský, ženský inštruktorský kurz a mnoho iných.

Eyal je zodpovedný za väčšinu tréningového materiálu, článkov, DVD, online kurzov a tréningových plánov dostupných na trhu. Väčšina z veľkej škály Krav Maga organizácií používa a učí z materiálov, ktoré ponúka KMG a stavia na curriculu KMG. Každý mesiac získavame vzrastajúci počet žiadostí od našich konkurentov a pridružených klubov iných organizácii na kúpu kníh a DVD.

V priebehu rokov sme urobili mnoho zmien v organizácii a len počas samotného posledného roku sme spustili niekoľko celkom úžasných a nových spôsobov pomoci našim členom vylepšovať ich Krav Maga schopnosti!

Pridali sme nový materiál a DVD/online kurzy na našej vlastnej video službe, MaxKravMaga.com, kde sa môžete prihlásiť, participovať na našej online komunite a pozrieť sa na všetok aktualizovaný materiál, ktorý sme vám ponúkli. Navyše sme spustili úplne nový online obchod a tiež systém podujatí s integrovanou platobnou bránou, čo robí registráciu jednoduchou viac ako kedykoľvek predtým.

KMG je aktívna vo viac oblastiach ako iba v civilnom tréningu. Špecializujeme sa v iných dôležitých oblastiach ako detský tréning, ženské programy, vojenské, policajné a bezpečnostné jednotky po celom svete. Konštantne rozširujeme naše pole pôsobnosti na nové jednotky a odvetvia a každým rokom celosvetovo učíme a školíme tucty špecialistov a členov jednotiek.

Navyše inštruktorské kurzy KMG sú považované za jedny z najprofesionálnejších Krav Maga kvalifikácií, ktoré sú v súčasnosti dostupné od profesionálov a pre tých, ktorí sa snažia učiť Krav Maga.

Rôzne Krav Maga organizácie po celom svete oprávňujú inštruktorov aby reprezentovali ich komunitu, rovnako však niektoré organizácie oprávňujú inštruktorov iba po dvoch, či troch dňoch. Efektívne predávajú diplomy a certifikáty akoby to bol nákup mlieka alebo kusu chleba v potravinách. Redukovali svoje požiadavky a pravidelne znižovali svoje štandardy tým, že skracovali kurzy a robili ich ľahšími pre nekvalifikovaných účastníkov.

KMG neustále vyžaduje vysoké štandardy od svojich inštruktorov bez akejkoľvek redukcie v požiadavkách alebo dĺžke. KMG nebude nikdy ustupovať v profesionalizme svojich kurzov a vo vzdelávaní svojich inštruktorov.

Veríme v hodnoty, lojalitu a tvrdú prácu. Tu v KMG naša organizácia funguje podľa jasného nastavenia hodnôt, ktoré odovzdávame našim riaditeľom, majiteľom škôl a inštruktorom ale aj študentom.

Nasleduje zoznam týchto hodnôt:

Inovácia

Sebakontrola

Vzájomný rešpekt

Ochrana slabších

Budovanie sebavedomia

Predchádzanie násiliu

Usilovnosť

Kvalita

Poctivosť

Zdravie, telo a myseľ

Tieto hodnoty sú dôvod zobúdzať sa každé ráno, aby sme pracovali ďalší deň bok po boku s Eyalom.

Toto je DNA KMG a je to bezpochyby to čo nás definuje a odlišuje od iných organizácií alebo/a bojových umení.

Pridaj sa ku KMG komunite, vylepší svoje schopnosti a staň sa ďalším partnerom Krav Maga Global.

Pokračuj a zmeň svoj svet.

Od všetkých nás z ústredia KMG

Prajeme vám veľa šťastia na vašej ceste v KMG – Krav Maga Global!


preklad: Inštruktor KMG Slovakia - Jakub Rumanovský

Páčil sa Vám článok?